Naujienos
Antras III lygos turas (2014-04-25 10:44:01)

2014-04-23 20:30 Fabų stadionas.

Ukmergės Spartakas mums nėra paranki komanda ir tai rodo tarpusavio kovų istorija. Besirengdami šiam sezonui draugiškose rungtynėse nors ir aplošėme ukmergiškius jų aikštėje, tačiau draugiškos varžybos nieko nereiškia, ką spėjo pademonstruoti rungtynių su Aktu atvejis.

Rungtynes pradėjome tradiciškai 4-4-1-1: Doncė; Matas, AurimasB, Paulius, Baltiejus; Marius, Luris, Kira, Raimis, Žygis; Vaidas.

Nuo pat rungtynių pradžios užvirė kieta kova, buvo lygus žaidimas, centro nei viena komanda nebuvo perėmusi į savo rankas. Nereikšmingų progelių pirmojo kėlinio pradžioje turėjom ir mes ir priešininkai. Pirmojo kėlinio viduryje traumą gavo Kira ir turėjo palikti aikštę ir praktiškai nuo tada Spartakas perėmė aikštės kontrolę. Problema tame, kad jį pakeitęs Ernis nesugebėjo užimti Kiros pozicijos ir padengti tokį aikštės plotą, kurį padengdavo Kira. Šnekant šiuolaikinio futbolo terminais, Kira centre atlieka „Shuttle“ lietuviškai šatlo vaidmenį arba kitaip „Box-to-box“ saugo vaidmenį. Tai yra dengia plotą nuo priešininkų baudos aikštelės iki savo baudos aikštelės. Ernei trūkumo tokį vaidmenį atlikti trūksta fizinės energijos. Natūraliai ši pozicija ir yra Kiros, o leisti jam žaisti kraštinio saugo pozicijoje reiškia neišnaudoti jo gerųjų savybių aikštės viduryje. Kitas momentas – pradžioje labai gerai kovojęs Luris, pirmojo kėlinio antroje pusėje pradėjo "tinginiauti" ir vis rečiau nusileisti prie gynėjų pasiimti kamuolį ir pradėti ataką, kas turėjo būti jo pagrindinė užduotis šiose rungtynėse ir lošiant 3 centro saugais kur Raimis yra atakuojantis saugas. Žodžiu po šio pokyčio greitai sekė įvartis, priešininkų puolėjas gavęs dešiniajame krašte perdavimą ir beveik niekieno neprižiūrimas gražiai permetė kamuolį per Doncę. Doncę kaltinti čia tikrai sunku, nes šiame momente buvo sunku nuspręsti išeiti ar ne iš savo vartų. Daugiau saugų ir gynybos grandies klaida. Po įvarčio bandėme kabintis, sukūrėme keletą progelių ir realiausią turėjo Ernė, jis buvo išvestas laisvas priešininkų baudos aikštelėje, tačiau stiprų smūgį iš kažkur 9-10 metrų atrėmė vartininkas. Pirmas kėlinys taip ir baigėsi 1:0 priešininkų naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje padarėme, manau, taktinę klaidą kai atakos smaigalyje išleidome Raimį ir AurimąT, o ne Raimį ir Vaidą.

Vėlgi leisiu sau panarplioti futbolo filosofiją. Raimis natūraliai yra „numeris 10“, o vaidas „numeris 9“. Tai yra vienas kuriantis, o kitas laukiantis kamuolio atakos smaigalyje, o AurimasT natūraliai nėra „numeris 9“, jis šiuolaikinio futbolo terminais yra „false 9“, tai „netikrasis numeris 9“. Ryškiausias toks pavyzdys Messi Barselonoje. Jis nelaukia kamuolio atakos smaigalyje, o pats ateina į centrą pradėti kurti ataką. Iš esmės antrojo kėlinio pradžioje tokią kūrėjo funkciją atlikinėjo Raimis ir AurimasT ir jie vienas kitą dubliavo. Aišku tai kažkiek pasiteisintų, jeigu centro ir krašto saugai greitai pereidinėtų į ataką. Tačiau tik vienas Marius kraštu zondavo, Kira antrame kėlinyje su trauma sunkiau judėjo, Luris pavargęs atrodė, o Žygiui kraštinio saugo pozicija taip pat nėra natūrali, todėl jis žaidė atsargiau ir mažiau jungdavosi į ataką. Įsiminė vienas momentas, kai AurimasT ir Raimis nusileido iki centro, AurimasT gavo perdavimą ir greit pasiuntė Mariui, pastarasis kraštu nurūko, skersas aišku neišėjo, tačiau pas mus atakos smaigalyje ir taip nieko nebuvo. Antrojo kėlinio pradžioje Tamulionį reikėjo leisti vietoj Kiros, o priekyje palikti Vaidą. Kuo toliau tuo labiau galvoju, kad AurimasT labiau tiktų krašto saugo pozicijoje, su didesnėmis teisėmis atakuoti ir jo driblingas turbūt labiau pasiteisintų krašte, nei savo baudos aikštelės prieigose . Antrojo kėlinio viduryje įėjo „9 numeris“ Alvinas ir iš karto uždirbo baudinį ties 16 m. riba. Iš karto Spartako gynybai tapo sunkiau žaisti ir padidėjo įtampa. Tą patį vargą Spartakui įnešė Vaidas. Tiek viena, tiek kitą komandą turėjo kelias pusproges, tačiau nieko išpešti nepavyko, tiesa vienos kontratakos metu Spartakas pataikė į virpstą.

Apibendrinant, pagrindinis momentas buvo tai, kad Spartakas labiau pasinaudojo tuo, kad teisėjas leido žaisti kietai ir žaidė už mus kiečiau ir to pasekoje kovingiau. Trūko aštrumo puolime ir taiklaus smūgio. Kaip pasakė Raimis, priešininkų gynyba žaidė taip kietai, kad nebuvo kaip kvėpuoti. Labiau galėčiau išskirti Eimą už kovingumą ir gerą įsiliejimą į komandą po sunkios traumos ir Matą už ramų žaidimą nervingoje gynyboje.

Krosiukai, atsispaudimai, pristraukimai, kovos menai ir ruošiamės III turui sekmadienį .