Naujienos
Nusileidom Užupiui (2012-06-05 10:26:03)

Užupis – TEC 1:0. Birželio 3 d. 17.00. Grigiškės. Temperatūra +16, debesuota.

Prieš važiuojant į rungtynes pliaupė toks šaltas lietus, kad nejučia prisiminiau pernai metus, kai tame pačiame Grigiškių stadione lygiai tuo pačiu metu žaidėme ne futbolą, o greičiau vandensvydį. Tąsyk laimėjom 3:1 ir tas lietus kažkiek džiugino. Antrose praeito sezono varžybose Bukiškėse Užupio vienuolikė atsirevanšavo ir laimėjo 2:0. Šiandienai kaip niekada dar šiame sezone surinkome beveik pilną sastavą. Visi buvo užsivedę, nes po dviejų iš eilės lygiųjų pirmenybėse reikėjo pergalės kaip oro. Rungtynes pradėjome taktika 4-5-1: Maxas; Ernė, Doncė, Paulius, Boria; Kesha, Kirilas, Luris, Vaidas, Rokas; Vytukas. Ant atsarginių suolelio kiekvienai pozicijai praktiškai po keitimą.

Nors prieš rungtynes gerai nulijo, stadionas buvo beveik tinkamas žaidimui, o ne pliuškenimuisi baloje. Rungtynės prasidėjo be jokių žvalgybų, ir jiems ir mums reikėjo taškų, o kadangi abi komandos turėjo pakankamai keitimų, todėl visi aikštėje stengėsi atidirbti ir pasikeisti, nes keitimai šiandien tikrai buvo lygiaverčiai. Dėl nelygios ir prastokos aikštės kamuolys labai neužsilaikydavo centre ir buvo siunčiamas į priekį. Mes bandėme išnaudoti savo greitus kraštus, tačiau žaidėme daugiau per Vaido pusę, o Roko pusė buvo mažiau išnaudojama. Vaidas po vieno gero prasiveržimo skersavo kamuolį į priešininkų baudos aikštelę, tačiau DonatoU smūgis buvo per silpnas, kad pridarytų problemų Užupio vartininkui. Eima pakeitęs Vaidą kairiame krašte taip pat aktyviai įsijungė į žaidimą ir savo reidais kraštu darė priešininkams nemalonumų. Po vieno jo skerso į baudos aikštę vėl mes nepajėgėme tinkamai prasmūgiuoti į vartus. Kėlinio pabaigoje tas pats Eima gauna gerą skersą iš Roko, tačiau iš kelių metrų sugeba prašauti virš vartų. O smūgiui pasiruošti laiko buvo, be to priešininkai irgi nesudarė problemų. Eima, nejaugi apėmė Arvydo virusas? :) O ką Užupis pirmame kėlinyje, nu turėjo jie keletą progelių, prasmūgiavimų iš žaidimo ir iš baudinių, tačiau nieko rimto ir labai pavojingo nesukūrė. Žaidimas pirmame kėlinyje buvo apylygis.

Antras kėlinys irgi prasidėjo lygiai, tai mes daugiau kontroliavome žaidimą, tai jie. Kėlinio viduryje Užupis greitos kontratakos metu vos neįmušė kai Maxas neužtikrintai išėjo pasitikti atbėgančio Užupio puolėjo, pastarasis per Maxą persimetė kamuolį, tačiau geria, kad Paulius laiku pasaugojo ir išmušė kamuolį už vartų. Kėlinio viduryje mes perėmėme iniciatyvą ir užsėdome Užupio vartus, atrodė, kad jau tuoj tuoj ir bus įvartis. Viename iš momentų, berods, Vaido skersuotą kamuolį AurimasT kreipia į vartus ir jau kelią rankas, kad įvartis, tačiau Užupio vartininkas pirštų galais liečia kamuolį ir šis atsimušęs į virpstą atšoka į aikštę. Neįmušus atsiranda nervingumas, prisirenkame nereikalingų kortelių, atsiranda kažkokie bereikalingi susistumdymai su priešininkais, o blogiausia, kad pradedame pyktis tarpusavy. Sako, kad civilizacijos ir organizacijos žlunga ne nuo išorės priešininkų, o tada kai prasideda irimas iš vidaus. Taip nutiko ir mums šiandien. Dėl koncentravimosi ne į žaidimą, o į kažkokius tarpusavio mažmožius paleidome rungtynes. Likus kokioms penkioms minutėms po klaidos gynyboje, berods Doncė neužtikrintai sulošė ir Užupis surengė greitą kontrataką, Skrockas gauna perdavimą į dešinę pusę ties baudos aikštelės prieigų ir laisvas priartėja prie vartų bei smūgiuoja į tolimą apatinį vartų kampą, 0:1. Likus kelioms minutėms dar bandome kabintis į rungtynes, tačiau nieko nepešame. Buvome verti minimum lygiųjų, tačiau kaip sakome „jei nemuši tu, muša tau“.

Vertinimas:
Vartininkas. Maxas grįžo po ilgos pertraukos į vartus, tačiau rungtynes sulošė užtikrintai. Buvo viena klaidelė kai netinkamai išbėgo, tačiau Paulius tinkamai pasaugojo. Dėl įvarčio nelabai ir ką galėjo padėti.

Gynyba. Bendras vaizdas, kad trūko AurimoB, nes centre buvome per lėti, Ernė dar poziciškai super sustovi ir gerai skaito žaidimą, bet Doncė jau ne tas, metai daro savo. Krašte Paulius sulošė idealiai, Borei ir Šimui trūko šaltakraujiškumo, dažnai perdavimai ėjo netiksliai.

Saugai. Didelių klaidų nebuvo, tačiau ir kažko nesukūrėme, Kira nebuvo toks kovingas pitbulis kaip ankstesnėse varžybose, matyt sindromas prieš buvusią komandą :) Trūko įkvėpimo iš Lurio žaidimo, kas gelbėdavo ankstesnėse varžybose. Kairys kraštas kur lošė Vaidas ir Eima buvo pavojingiausi iš ten kilo didžiausios mūsų progos. Roko ir Arvydo dešinys kraštas buvo rečiau išnaudojamas, čia jau centro saugų problema, nes tą kraštą mažiau maitinome kamuoliais.

Puolimas. AurimasT matėsi, kad buvo pavargęs po visų savaitgalio maratonų. Turėjo progą būti rungtynių didvyrių, bet deja Užupio vartininkas sužaidė įspūdingai. DonatasU sulošė vidutiniškai, galėjo stipriau prasmūgiuoti keliuose momentuose. Vytukas vėl nematomas, neturi tos puolėjams reikalingos uoslės kur judės kamuolys, du skersai pirmame kėlinyje kai prašokai kamuolį. Antrame kėlinyje taip pat buvo proga, kai aikštės teisėjas po kraštinio teisėjo klaidos leido žaisti. Vytai, kam taip pasileisti tą kamuolį, viską ramiau daryk, o nebėk išdegęs akis.

Rungtynių akcentai.
Nesismulkinsiu ir pateiksiu du pastebėjimus vieną gerą, o kitą blogą. Pradėsiu nuo gero. Labai geras susirinkimas kas leido keistis ir palaikyti žaidimo spartą. Blogas tas, kad su drausme šiandien buvo kažkokia katastrofa. Nežinau ar čia kaltas per didelis susirinkimas ir trintis, ar kažkokia ne tokia mėnulio fazė. Vardinsiu pagal epizodus ir darykit išvadas:

1. Maxas pirmame kėlinyje po smūgio su vartininku. Nereikia Maxai su priešininkais ir tuo teisėju eiti į kalbas, matai, kad teisėjas palaiko Užupio komandą, nes šalimais namai, plius Užupis lošia jo stadione. Tokiu atveju teisėjas dar labiau švilps prieš mus.
  2. Boria antrame kėlinyje, susistumdymas su priešininku ir geltona kortelė. Kam tu Boria ten stumdaisi su tuo priešininku. AR ką nors išlošei iš to. Jeigu jie kietai lošia, tu irgi lošk. Jau geriau tada kortą gauk nupjaudamas ką nors krašte :)
  3. Kirilas antrame kėlinyje geltona kortelė už kamuolio nuspyrimą. Kam to reikia, bereikalinga kortelė.
  4. Roko ir Vytuko kivirčas antrame kėlinyje. Kaip jau ir minėjau, tai blogiausia kas gali nutikti, kai savo komandos draugai pradeda vienas kitam grasinti. Suprantu kai pasakoma pastaba iš žaidimo, bet Rokai negalima kalbėti apie tai, kad kažkas silpniau lošia ir jį visaip įžeidinėti. Mes lošiame savo malonumui ir negalima su žmonėm taip elgtis. O tu Vytuk, geriau nutylėk ir nesileisk į diskusijas. Neįmušei vieną kartą, įmuši kitą kartą ir viskas bus gerai.
  5. AurimoT geltona gale rungtynių už šnekas. Visiškai bereikalinga.

Sako, kad jeigu negali ko nors perspjauti tai nukopijuok, taip padarysiu ir aš bei pakartosiu Cs.Laszlo žodžius po 2012 m. Baltijos taurės: „Nemalonu pralaimėti, bet padarę išvadas žengsime pirmyn.“  Taigi, nenusimename, ir renkamės į treniruotes ketvirtadienį Bukiškėse.