Naujienos
Iškritom iš LFF taurės (2012-06-03 08:19:46)

TEC – Spartakas 0:2. Gegužės 31 d. 19.30 Ukmergės stadionas. Temperatūra +17, saulėta.

Nebuvo vieningos nuomonės, ar dalyvauti LFF taurėje, tačiau galiausiai nusprendėme sudalyvauti ir pratęsti gražią tradiciją dalyvauti šios taurės varžybose. Nors burtai lėmė žaisti namuose, tačiau nutarėme pasiūlyti ukmergiškiams sulošti jų aikštėje. Visgi geresnis stadionas ir be to išvyka kažkur toliau nuo Vilniaus. Priešininkas pažįstamas varžovas III lygos pirmenybėse. Pernai metais vasarą Ukmergėje buvo pralaimėta 1:3, o atsakomąsias rungtynes namuose po įnirtingos kovos taip pat pralaimėjome 0:1. Sudėtis buvo nepilna, tačiau džiugu, kad po traumos į rikiuotę sugrįžo Paulius. Nusprendėme lošti taktika 4-4-2:  Tėvas; Ernė, AurimasB, Paulius, Doncė; Kesha, Kirilas, Vaidas, Arvydas; DonatasU, Vytukas.

Rungtynės prasidėjo gana ramiai, nes abi komandos visgi savaitgalį turėjo sunkias varžybas. Mes turėjome progas po standartinių padėčių. Arvydas gavęs perdavimą po Ernės baudos smūgio, kažkaip sugebėjo neįmušti, po to DonatasU galva prasmūgiavo kamuolį ir šis atšokęs nuo skersinio kažkur ant vartų linijos buvo vartininko išmuštas. Teisėjas įvarčio neįžvelgė kaip beje ir šoninis teisėjas. O tokios situacijose praverstų teisėjas už galinės linijos. (LFF varžybų vykdomiesiems komitetams reiktų apie tai pagalvoti :) Kaip visada, mes matėme kad įvartis buvo, o Spartakas, kad – ne. Dar vieną neblogą prasmūgiavimą iš toli turėjo Vaidas, bet kamuolys lietęs skersinį prašvilpė virš vartų. Spartakas vėliau perėmė iniciatyvą ir daugiau valdė kamuolį, be to mums nepasisekus atakuoti labai pavojingai kontratakuodavo. Kėlinio viduryje tokia kontrataka baigėsi įvarčiu. Spartakas perduoda kamuolį į kraštą savo kraštiniam saugui, kuris Doncę aplenkia kaip stovintį ir atsiduria vienas prieš vartus ir čia prasmūgiuoja į artimą viršutinį kampą: 0:1. Toliau kaip ir visada žaidimas vyksta pin pongo stiliumi: jie ieško tolimais perdavimais puolėjų, mes irgi. Tokiu stiliumi žaidimas vyko todėl, kad mūsų ir Spartako taktika 4-4-2. Nei centre nei puolime nei gynyboje nebuvo nei vienos komandos žaidėjų pranašumo, todėl ilgais perdavimais buvo bandoma ieškoti puolėjų. Spartakui sekėsi kur kas geriau. Į pertrauką išėjome dar nepralaimėję ir nusiteikę antrame kėlinyje išlyginti rezultatą.

Vytuką, kurio pirmame kėlinyje beveik nesimatė keičia Eima, o Doncę Šimas. Mes ieškome įvarčio, o Spartakas progos rezultatyviai baigti kontrataką ir lengviau atsikvėpti. Visgi Spartakas sužaidžia labai gražią kombinaciją, Ernė suklysta darydamas dirbtinę nuošalę ir Spartako puolėjas išeina vienas prieš Tėvą 0:2. Po to Arvydas vėl gauna įvartinę progą, tačiau gavęs kamuolį prieš vartininką iš kokių septynių metrų vėl sugeba prašauti virš vartų. Darome dar du keitimus Arvydą keičia DariusB, o DonatąU – Žygis. Eima turi neblogą progą prasiveržęs nuo aikštės centro iki 16 metrų, tačiau užuot prasmūgiavęs atiduoda kamuolį Dariui ir perspektyvi ataka žlunga. Likusią kėlinio dalį bandome lipti, tačiau ore sklando nuojauta, kad nieko neišeis, nes jėgų lieka vis mažiau, o Spartakas užtikrintai ginasi. Taigi kelinti metai iš eilės vėl nepraeiname pirmojo LFF taurės etapo barjero. Tikėkimės, kad kiti metai bus sėkmingesni :)

Vertinimas:

Vartininkas. Tėvui dėl įvarčių priekaištų neturiu. Visgi abu įvarčiai krito po situacijos 1 x 1. Sėkmingesnės dienos atveju gal ir būtų ištraukęs:)

Gynyba. Šiandien jautėsi, kad gynyba truputį barška. Ernė ir Doncė sužaidė žemiau nei vidutiniškai. Doncės pirmas įvartis, o antrą šiek tiek sugrybavo Ernė. AurimasB neblogai sulošė. Paulius po sugrįžimo kaip visada savo krašte užtikrintai. Žvėris. Galbūt buvo mūsų klaida, kad nepermetėme Pauliaus prieš tą greitą Spartako kairį saugelį, kuris pirmame kėlinyje į neviltį vedė Doncę, o po to žiūrovų džiaugsmui ir Šimą :)

Saugai. Šiandien grybavau kaip reikalas, kamuolys kažkaip labai prastai vaikščiojo. Kirilas kovingai, bet irgi galėjo tiksliau sulošti. Vaidas prasčiau nei su Kiemu, buvo smūgis pirmame kėlinyje, tačiau gaila, kad truputį pritrūko tikslumo. Arvydas susikuria progas arba jam sukuriamos, tačiau neišnaudojimas turbūt didžiausias šiemet komandoje. Ir vis virš vartų :) DariusB klaidų nedarė, tačiau problema ta pati: trūksta staigumo ir greitesnio sprendimų priėmimo.

Puolimas. DonatasU neblogai pasirodė, prasmūgiavo galva pirmame kėlinyje, tačiau nepasisekė kai kamuolys nuo skersinio grįžo į aikštę. Antrame kėlinyje irgi neblogai užimdavo gynėjus, priimdavo kamuolį ir laukdavo atiduoti perdavimą atskubantiems komandos draugams, tačiau kartais pritrūkdavo tikslumo. Vytuko pirmame kėlinyje beveik nesimatė, be progų. Eima labai šauniai įsijungė antrame kėlinyje. Padarė kelis reidus ir sukūrė progas komandos draugams. Eima turi daugiau pats priimti sprendimus ar atiduoti kamuolį ar prasmūgiuoti. Nenukaunamas. Žygis gerai įsiliejo po traumos į rungtynes. Turi gerą supratimą kaip kokioje pozicijoje reikia žaisti ir tikrai nesugadina reikalo. Kaip Paulių ir Kirą galima statyti į bet kurią poziciją.

Keli rungtynių akcentai.

1. Šiandiena parodė, kad patekimas į tolimesnius etapus nėra prioritetas, todėl svarbiausia buvo neišsitraumuoti ir per daug nepervargti, nes laukia sekmadienio mačas su Užupiu.
  2. Džiugu dėl komandinės drausmės, per daug nešnekėjome, jeigu ir šnekėjome tai kiti komandos draugai bandė raminti situaciją. Tai labai gerai. Tiesa buvo viena korta, tačiau grynai žaidybinėje situacijoje.
  3. Trūko kelių žaidėjų, kurie leistų pakeisti žaidimo braižą ir galbūt rezultatą.