Naujienos
Lygiosios su Kiemu (2012-05-28 11:45:21)

TEC – Kiemas 2:2. Gegužės 27 d. Bukiškio stadionas. Temperatūra +18, debesuota.

Priešininkas neblogai pažįstama Kiemo vienuolikė. Dar prieš du metus žaisdami žemesniame divizione neišsiaiškinome kas stipresni ir pasidalinome po du taškus per dvi rungtynes. Pernai metų pavasarį Kiemas mus nubaudė rezultatu 3:0, o nieko nelemiančiame paskutiniame ture sužaidėme lygiosiomis 1:1. Kiemas per visus forumus trimitavo, kad vos sugeba rungtynėms surinkti 11 žaidėjų ir net bandė po žaidėjų registracijos pabaigos termino prašyti registruoti papildomą žaidėjų kiekį.. Nežinau ar jiems tai pavyko, bet į rungtynes susirinko 12-13 galvų. Mes irgi susirinkimu neblizgėjome ir šioms rungtynėms neturėjome kelių svarbių starto sudėties žaidėjų. Dėl centro saugų trūkumo rungtynes pradėjome sau nebūdinga taktika 4-4-2: Tėvas; Ernė, Doncė, Boria, DariusB; Kesha, Kirilas, Vaidas, Arvydas; DonatasU, Vytukas.

Rungtynės prasidėjo be didelės žvalgybos ir nei viena komanda neketino tenkintis lygiosiomis. Kiemas rungtynes pradėjo taktika 4-5-1 ir rungtynių pradžioje užkontroliavo centrą, nes paprasčiausiai centre Kiemo pranašumas buvo 3 prieš 2. Tokiu momentu DonatasU turėjo tapti 3 saugu nusileisdamas žemiau kovoti dėl kamuolio, o priešininkams atakuojant dengti jų atraminį saugą. Tačiau DonatuiU tokia iš gilumos lošiančio puolėjo pozicija nėra natūrali. Esant tokiai situacijai Kiemas sukūrė pora pavojingų progų. Įsiminė proga po kampinio, kai iššokę du priešininkų žaidėjai kažkaip sugebėjo galva prašauti virš vartų. Žaidimas pasikeitė kai DonatąU pakeitė AurimasT. Pastarojo žaidimo braižas yra lošti iš gilumos ir tai mums padėjo atstatyti pusiausvyrą centre. Kita rungtynes nulėmusi taktinė kova buvo Vaido krašte. Vaidas buvo žymiai pranašesnis už jį dengusį kraštinį gynėją. Pirmas įvartis krito kai Vaidas prasiveržia kraštu aplenkdamas priešininką, skersuoja kamuolį čia pirmas suskumba AurimasT, sugeba atiduoti tam pačiam atskubančiam Vaidui, kuris muša įvartė iš kelių metrų, 1:0. Mes ant sparnų ir atakuojame toliau. Vėl Vaidas gauna kamuolį kairėje ir šį kartą nesiveržią kraštu, o kertą į centrą ir smūgiuoja iš gerų 20 metrų. Kiemo vartininkas atremia smūgį, tačiau pirmas prie kamuolio prišokęs Arvydas nukreipia kamuolį į vartus 2:0. Dar noriu pažymėti, kad abiejuose epizoduose neužtikrintai sulošė ir Kiemo vartininkas. Mes ir toliau vadžių nepaleidome ir spaudėme varžovus. Kira turėjo gerą poziciją pramušimui, bet smūgis nesigavo. Po to priešininkai gauna baudos smūgį prie mūsų baudos aikštelės krašto. Kiemo skersuotą kamuolį pirmas spėja prasmūgiuoti Kiemo legionierius ir švelnina rezultatą. Ir tai buvo likus porai minučių iki kėlinio pabaigos. Tačiau tai dar ne viskas. Jau kitos priešininkų atakos metu toli pasiųstas kamuolys randa Kiemo puolėją, kuris permeta kamuolį per Tėvą ir lygina rezultatą paskutinę kėlinio minutę: 2:2. Šiame epizode pusė golo Tėvui už tai kad nespėjo laiku išbėgti ir išbėgęs risnojo, o ne puolė į kamuolį. Kita pusė įvarčio centriniams gynėjams, kurie nespėjo su Kiemo puolėju. Į pertrauką išeiname slogios nuotaikos ir galvojame kaip nepalūžti.

Antras kėlinys prasideda taip pačiai kaip ir primas. Nei viena komanda nenori lygiųjų. Pirmieji pasižymėti galėjo Kiemo futbolininkai kai jų iš toli smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį ir atšoko į aikštę. Antra jų proga buvo kai puolėjukas išėjo vienas prieš Tėvą ir stipriai smūgiavo, tačiau Tėvas patraukė atrodo neatremiamą smūgį. Mes irgi turėjome dvi mirtinas progas. Visų pirma po Borios skerso Arvydas smūgiuoja iš kelių metrų ir pataiko tiesiai į vartininką ir pakartotinį smūgį vėl iš kelių metrų šį kartą jau koja Arvydas kažkaip sugeba prašauti virš vartų. Man kažkuo priminė situaciją su TAIP kai Arvydo galva smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų. Rungtynėms einant į pabaigą Vytukas gauna progą atidaryti savo įvarčių kraitį III lygos pirmenybėse, tačiau išėjęs vienas prieš vartininką ir atrodo turėjęs laiko belekaip prisitaikyti pataiko tiesiai į vartininką, o galėjo tik truputį pakelti kamuoliuką ir būtume įsimetę tris taškus. Bet yra kaip yra ir rungtynės baigiasi taikiai 2:2. Kaip ir mėgdavome su Kiemu :)

Vertinimas

Vartininkas. Tėvas sužaidė kiek prasčiau nei vidutiniškai. Sunkinanti aplinkybė pirmas įvartis. Reikia stipriai dirbti ant išėjimo, pagaliau išdrąsėti. Lengvinanti aplinkybė superseivas antrame kėlinyje.

Gynyba. Ernė su Donce neblogai tvarkėsi. Krenta dalis atsakomybės dėl antrojo įvarčio. DariuiB gynyboje sekėsi prasčiau nei sauguose. Problema ta pati reikia greičio ir staigesnio sprendimų priėmimo, nes kaip minėjęs esu kažkada kol Darius sugalvoja ką daryti priešininkas jau būna iškrapštęs kamuolį ir toli nurūkęs. Boria antrame kėlinyje neblogai, tačiau noriu stabtelti dėl pirmojo kėlinio. Pirmas kėlinys tavo krašte buvo nervingas, o tas epizodas kai priešininkas perėmė kamuolį ir nurūko už tavęs, o tu sustojai žaisti ir apeliuoti į teisėją, kad buvo ranka. Boria, reikia kovoti iki švilpuko, o teisėjui pastabą gali pasakyti po epizodo. Epizodas buvo pavojingas nes jų saugelis laisvas praėjo tavo kraštu, tačiau gerai, kad viskas gerai baigėsi. MindaugasB pakeitęs Borią tikrai gerai ir užtikrintai atrodė. Be klaidų ir perdavimai taiklūs ir parėmimai savalaikiai. Šimas irgi gerai įsijungė.

Saugai. Vaidui šiose rungtynėse 10 balų. Abu įvarčius jis ir sukūrė. Pavojingas. Gali tiek eiti kraštu ir skersuoti, tiek ir veržtis į centrą ir smūgiuoti. Gaila, kad antrame kėlinyje priešininkai pradėjo dviese dengti. Arvydas kiekvienose rungtynėse daro ženklią pažangą. Antro įvarčio epizode pirmas suskubo prie atšokusio kamuolio ir nukreipė į vartus. Antrame kėlinyje turėjo dvigubą prasmūgiavimą į vartus iš kelių metrų bet nepasisekė. Kirilas šauniai sukovojo centre, padėjo gintis ir aktyviai jungėsi į ataką. Patiko reidas antrame kėlinyje kai apėjus visus gynėjus beliko tik taikliai prasmūgiuoti, tačiau gaila kad netaikliai. Kovotojas.

Puolėjai. AurimuiT išėjus į aikštę iš karto gavome antrą kvėpavimą, mūsų atakos pradėjo ristis viena po kitos. Rezultatyvus perdavimas pirmam įvarčiui. Šiandien geriausiai pasirodė iš puolėjų. DonatasU visas rungtynes gerai kovojo dėl aukštų kamuolių, tačiau trūko to ryšio sukūrimo tarp saugų ir puolimo kokį sugeba sukurti AurimasT. Vytukas visose rungtynėse beveik nematomas. Rungtynių pabaigoje turėjo įvartinę situaciją, tačiau nesugebėjo pergudrauti vartininko. Tikimės įvarčių :)

Keli rungtynių akcentai:

1. Šeštos rungtynės be kortelių. Rezultatą matome. Šiandien kalbų buvo daugiau. Viename epizode pats aprėkiau Borią, todėl atsiprašau iš karto, tačiau kažkas kitas būtų tai padaręs. Antrame kėlinyje viskas vyko ramiau.
  2. Eilines rungtynes džiugina komandos drausmė ir kovingumas. Su kiekvienomis rungtynėmis įgauname vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Prieš rungtynes atrodė, kad vos surinksime 11 žaidėjų, bet visi aikštėje drausmingai gynėsi, padėjo pulti ir jei ne kelios žioplos klaidos galėjome drąsiai imtis tris taškus.
  3. Reikia dirbti standartinėse situacijose ginantis. Reiktų tai aptarti treniruotėse.

Todėl visus kviečiu kas turi laivo laiko ketvirtadienį į Bukiškes pajudėti.